Cesta autem na Krk

Cesta autem do Chorvatska

Z Prahy do města Baška na ostrově Krk se můžete dostat vozem či na motorce za 12 hodin, pokud vyrazíte po dálnici. Z Prahy na ostrov Krk urazíte 850 km. Můžete si vybrat dvě cesty z Prahy.

První je cesta z Prahy na Brno a do Mikulova. Druhou variantou je cesta přes Příbram – České Budějovice a Dolní Dvořiště. Přinášíme vám konkrétní návod.

Cesta z Prahy přes Dolní Dvořiště

Cesta z Prahy přes Příbram, České Budějovice a Dolní Dvořiště vám uteče poměrně rychle. Za hranicemi se vydejte směrem na Linz. Zde můžete jet po dálnici zhruba 150 km na Salzburg. Pokud nechcete platit za tunely, můžete vyrazit směrem na Untertauern a Obertauern. Je potřeba sjet po sjezdu na Eben. Z Obertauernu sjedete na St. Michael, kde se na křižovatce můžete pustit na Villach po dálnici nebo po okresní cestě. Pokud se vydáte po okresce, dojedete do Spittal an der Drau. Následně dojedete do Villach. Jedete-li po okreskách, nemusíte jet přes samotné město. Pusťte se dál na slovinskou Krajnou Goru. Musíte projet průsmykem Wurzenpass. Dojedete do Slovinska, kde můžete jet po dálnici směrem na Ljublaň nebo ji opět kopírovat po okreskách, čímž ušetříte na mýtném.

Čeká vás 100 km do Ljublaně, kde se vydáte směrem na města Postojna a Rupa, kde je hraniční přechod do Chorvatska. Následuje cesta po dálničním úseku cca 3 km do Rijeky. Zde sjedete na obchvat kolem Rijeky a dostanete se na most vedoucí na ostrov Krk. Můžete jet přes most, kde zaplatíte poplatek nebo další možností je trajekt z městečka Valbiska. Přes most pojedete po jednoproudé silnici kolem hlavního města i města Punat na druhou stranu ostrova do Bašky, kdy je potřeba zdolat i kopce, které město obklopují. Cesta se zastávkami i mimo dálnice vám potrvá 14 hodin.