Ubytování na ostrově

Chorvatsko je cílem turistů nejen z ČR, ale i z jiných zemí Evropy, kteří touží strávit příjemnou letní dovolenou u moře. Důvodem je krásné a členité pobřeží, průzračně čistá voda Jadranu, zajímavá příroda i spousta ubytovacích možností. Pro dovolenkáře je Chorvatsko přitažlivé i z důvodu blízkosti, neboť například z Čech se lze autem dostat na pobřeží přibližně za 9 hodin. Záleží samozřejmě na destinaci, kterou zvolíte. Mezi nejoblíbenější patří ostrov Krk, a to zejména po roce 1980, kdy byl tento zelený a svěží ostrov spojen s pevninou Krčským mostem.

Znamená to možnost dostat se až na ostrov suchou nohou, respektive vlastním autem, případně autobusem s cestovní kanceláří. Další možností je využití trajektové přepravy z ostrova Rab, nebo i leteckých spojů, jelikož přímo na Krku je vybudováno letiště Rijeka. Než se na dovolenou na ostrov Krk vydáte, můžete si pro svůj klid zajistit ubytování předem, neboť v hlavní sezóně to může být problém. Ovšem pokud přijedete na Krk bez předem rezervovaného ubytování, nemusíte mít obavy, že byste nesehnali pohodlné ubytování v soukromých apartmánech, penzionech nebo i přímo v soukromí.

Hotely

Na Krku najdete několik hotelů prvotřídní úrovně, které jsou postaveny většinou v pobřežních městech. Nejznámější a nejnavštěvovanější je malé turistické městečko Baška na jihovýchodním pobřeží ostrova. Turismus v Bašce má dlouholetou tradici, začínající již v r. 1904, kdy zde byla založena Společnost pro zlepšování města. O dva roky poté byl postaven první hotel Tomislav.

Město se dnes pyšní dvoukilometrovou krásnou pláží, která je mnohými hodnocena jako jedna z nejexkluzivnějších na světě. U této pláže je řada ubytovacích kapacit v podobě hotelů a apartmánů. Všechny pokoje mají klimatizaci a další komfortní vybavení.

Dalším oblíbeným střediskem je Njivice, kde se nachází moderní hotel Jadran. Stojí přímo na pláži pouhých 200 od centra městečka.

Hlavním městem ostrova je stejnojmenný Krk, kde se můžete ubytovat v hotelu Dražica, nacházejícím se v bezprostřední blízkosti pláže. Hotel poskytuje všechny běžné služby. V jeho přízemí je umístěna recepce, směnárna, trezory na odkládání peněz a cenností. K hotelovým službám patří praní, žehlení a další činnosti zvyšující komfort a pohodlí hotelových hostů.

Z dopravního hlediska je zajímavé městečko Omišalj, neboť se nachází v severozápadní části ostrova nedaleko krčského mostu a v jeho blízkosti je také Riječské letiště. Příjemnou dovolenou zde můžete trávit v hotelu Adriatic.

Další ubytovací kapacity

Vedle hotelů jsou další možností k ubytování různé penziony, apartmány, prázdninové domy a také soukromí. Většinou se v soukromí ubytujete za přijatelnější ceny, než v hotelech. Ovšem největší předností soukromí je větší klid a mimořádná pohostinnost lidí na ostrově Krk. Mnohdy dostanete za stejné peníze lepší péči, než v hotelu. Vybavení si s hotelem v ničem nezadá. K dispozici budete mít samostatný pokoj včetně sociálního zázemí i kuchyňku s lednicí. Některé rodiny vás přijmou jako své příbuzné a nabídnou vám i některé místní kulinářské speciality.

Rovněž soukromí majitelé apartmánů a studií nabízejí skvělé ubytovací podmínky. Například v letovisku Baška je takových možností celá řad. V posledních letech se Baška stala věhlasnou destinací z mnoha důvodů.

Kromě nejkrásnější oblázkové pláže na Jadranu, kulturních a historických památek a skvělých ubytovacích možností, je to také díky nabídce kursů potápění. Díky okolní přírodě zde můžete provozovat i horolezectví, nebo si vypůjčit horské kolo a podnikat výlety po upravených trasách, či se vydat po značených turistických stezkách na pěší túru. Milovníci aktivní dovolené si mohou zahrát tenis, nebo se věnovat vodnímu lyžování a dalším sportům.